Embossing

Embossing (embosowanie) – jedna z najczęściej stosowanych metod personalizacji kart plastikowych, która polega na wytłoczeniu na powierzchni karty informacji cyfrowej i literowej. Inaczej nazywana, personalizacja wypukła.

Embosowanie jest wykonywane na specjalnym urządzeniu – emboserze.

W celu lepszej wizualizacji, wytłoczone symbole zazwyczaj pomalowane są na kolory kontrastowe – owy zabieg nazywa się typing lub typowanie. Zwykły typing wykonywano za pomocą folii srebrnej lub złotej, dzięki czemu karta plastikowa wygląda bardziej solidnie.

Podczas embosowania stosowane są czcionki standardowe 4,5 mm-większa, 3,5 mm – maleńka. Dopuszczalna długość  linii dla czcionki 4,5 mm – 20 znaków z odstępami, dla czcionki, 3,5 mm – 30 znaków z odstępami.

Wymagania co do odstępów dla embosowania: nie mniej aniżeli 5mm odstęp od marginesu karty, 3 mm dla dowolnego rodzaju personalizacji (taśmy magnetyczne, pasek do podpisu).

Również dokładnie należy opracować design rewersu karty, ponieważ dla embosowania jest charakterystyczne nie tylko wytłaczanie na awersie, ale również wytłaczanie na rewersie.

Podczas projektowania, należy uwzględnić owy fakt i umieszczać informację tekstową po obu stronach karty w taki sposób, aby nie pokrywała strefę embosowania.

Embosowane są następujące elementy kart plastikowych:

- Numer seryjny;

- Dane osobowe właściciela (imię, nazwisko);

- Data ważności;

- Dane organizacji, która wystawiła kartę.

Zalety embosowania kart plastikowych:

- To ładnie, stylowo i solidnie;

- Daje możliwość organizować ewidencję wystawionych i zaakceptowanych do opłaty kart plastikowych, poprzez wytłoczenie numeru karty na specjalnym slipie;

- Niezawodna metoda personalizacji.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące oferty, kosztów, terminów produkcji lub warunków dostawy – zapraszamy do kontaktu z nami telefonicznie lub wysyłając pytania na naszą pocztę elektroniczną.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies