Karty chipowe

Karty chipowe – to karta pamięci, która występuje w postaci karty plastikowej z wbudowanym smart chipem. Owe karty używane są do przechowywania informacji i w postaci identyfikatora w różnych systemach. Karty pamięci przeznaczone są do przechowywania informacji. Pamięć na takich kartach zawsze jest dostępna do odczytywania, natomiast jest ograniczona, jeśli chodzi o zapisywanie informacji. Karty różnią się co do pojemności pamięci, niektórych funkcji i zasad organizacji. Przykłady smart card: SLE4442, SLE 4428. Używane są w systemach lojalności, do kontroli dostępu, w projektach społecznych.

Dosyć często chip karta nazywane jest – karta elektroniczna.

Smart cards dzielimy na kontaktowe i bezkontaktowe. Kontaktowe z kolei dzielimy na:

z ISO 7816 z interfejsem;

z USB z interfejsem (bardziej współczesny wariant).

Aby karta chipowa została odczytana, należy podnieść ją do card readera (czytnika).

Do kontaktu dochodzi poprzez dotknięcie niedużych punktów wypukłych (liczba których zazwyczaj waha się od 6 do 8) na powierzchni chipu. Owy proces odczytywania jest o wiele prostszy, w porównaniu z bezkontaktowym.

Jeszcze jedna zaleta chip karty – wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ podrobić chip jest bardzo trudno.

Karta z chipem zazwyczaj jest używana w postaci karty płatniczej do uiszczenia opłat za usługi telefoniczne i komórkowe, kart bankowych, polisy ubezpieczeniowej i medycznej, a również w postaci kluczu dostępu.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące oferty, kosztów, terminów produkcji lub warunków dostawy – zapraszamy do kontaktu z nami telefonicznie lub wysyłając pytania na naszą pocztę elektroniczną.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies