Karty magnetyczne

Karty magnetyczne – jeden z najbardziej rozpowszechnionych rodzai kart plastikowych. Mając bardzo maleńkie rozmiary, 86x12.5mm, powłoka magnetyczna zawiera bardzo wiele informacji.

Obszar stosowania kart magnetycznych jest dosyć szeroki: są to karty rabatowe, bonusowe, kredytowe, bankowe, klucze plastikowe, karty ekspresowe, przepustki. Zaletami karty magnetycznej jest jej wartość i łatwość przetwarzanie danych.

Karta magnetyczna zawiera informację personalną właściciela karty, zapisaną za pomocą specjalnego kodu. Aby odczytać dane plastikowej karty magnetycznej, należy skorzystać ze specjalnego czytnika – readera. To znacznie zwiększa poziom ochrony karty przed oszustwami. Podobnie, jak  w wypadku innych nośników informacji, pojemność pamięci karty magnetycznej ma ograniczenia i wykonana jest dla pola magnetycznego o różnym napięciu.

Paski magnetyczne dzielimy na:

- Low Coercitive lub LoCo do zapisywania informacji wykorzystuje się prąd, moc którego wynosi  300 Oe. Pasek magnetyczny posiada brązowy kolor;

- Medium Coercitive lub MeCodo zapisywania informacji wykorzystuje się prąd, moc którego wynosi  do 275Oe;

- High Coercitive lub HiCo do zapisywania informacji wykorzystuje się prąd o mocy do 400Oe.Pasek magnetyczny posiada brązowy kolor;

- Najlepszymi uważane są karty z paskiem HiCo, ponieważ nośnik magnetyczny jest odporny na wpływ zewnętrznych pól magnetycznych. Jednak wartość karty z czarnym paskiem jest większa, aniżeli wartość karty z brązowym paskiem.

Karty magnetyczne z pokryciem magnetycznym HiCo idealnie pasują do częstego wykorzystania. Dosyć często wykorzystywane są w postaci przepustek, kluczy i innych kart do częstego stosowania. Jeśli natomiast karta będzie wykorzystywana niezbyt często (na przykład, rabatowa lub bonusowa) albo ma ograniczony termin ważności, to pokrycie LoCo idealnie poradzi sobie z funckajmi, które musi wykonać.

Pasek magnetyczny ma trzy ścieżki do zapisywania, na których można umieścić potrzebną informację. Tego musi wystarczyć, ponieważ całość pojemności karty magnetycznej jest wykorzystywana dosyć rzadko, tylko w wypadku produktów bankowych. Jeśli chodzi o karty rabatowe i bonusowe, to wystarczy jednego paska. Do zapisywania informacji na paskach magnetycznych wykorzystuje się jedynie litery łacińskie. 

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące oferty, kosztów, terminów produkcji lub warunków dostawy – zapraszamy do kontaktu z nami telefonicznie lub wysyłając pytania na naszą pocztę elektroniczną.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies