Karty z kodem kreskowym

Karty z kodem kreskowym coraz częściej są stosowane podczas drukowania kart plastikowych.

Umieszczone w określonej kolejności czarne paski na białym (zazwyczaj) tle zawierają zakodowaną informację cyfrowo-literową. Odczytać ją i dokonać obróbki danych można za pomocą skanera.

Do produkowania karty z kodem kreskowym używano drukarki sublimacyjnej.

Nie zważając na to, że najbardziej rozpowszechnionym tłem do naniesienia kodu kreskowego jest biały, można spotkać tło w kolorze czerwonym, złocistym, srebrnym. Inne odcienie znacznie zmniejszają skuteczność poprawnego odczytywania informacji kodowej.

Odczytuje się zwykły kreskowy kod liniowy poziomo. Zazwyczaj to są następujące standardy:

- Code 39

- Code 128 (UCC\EAN-128)

- Codabar, EAN

- “interleaved 2 of 5”

- UPC (UPC-A, UPC-E).

Najmniejszy z możliwych kodów kreskowych: szerokość – 2,5 cm, wysokość – 1 cm. Odstęp od marginesu karty plastikowej do kodu kreskowego powinien wynosić nie mniej aniżeli 3mm. W innych wypadkach, nie ma specjalnych wymagań, co do umiejscowienia kodu kreskowego na powierzchni karty, jednak powinien zabezpieczać możliwość normalnego odczytywania informacji.

Karty plastikowe z kodem kreskowym produkowane są za pomocą sublimacyjnej drukarki termicznej.

Wady kodu kreskowego – bardzo łatwo jest go podrobić. Z tego więc powodu, kod kreskowy dosyć rzadko jest jedynym rodzajem personalizacji karty, a zazwyczaj jest używany wraz z innymi sposobami.

Skontaktuj się z nami w dowolny sposób — telefonicznie lub wysyłając pytanie na naszą pocztę elektroniczną, by dowiedzieć się więcej o kosztach, terminach produkcji lub warunkach dostawy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies