Karty zbliżeniowe

Karty zbliżeniowe są dosyć rozpowszechnione w systemach kontroli dostępu, ewidencji czasu pracy pracowników, uiszczenia opłat i w innych strefach, które wykorzystują systemy RFID.

Zasady funkcjonowania systemu RFID - technika, która wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych oraz zasilania elektronicznego układu (etykieta RFID) stanowiącego etykietę obiektu przez czytnik, w celu identyfikacji obiektu.

Dziś istnieją dwa rodzaje kart zbliżeniowych:

·         Em-marine;

·         Mifare.

Pierwsze karty są bardziej rozpowszechnione, posiadają wbudowany chip, indywidualny unikalny numer, który jest nadawany przez fabrykę, owy numer jest wnoszony do bazy organizacji, dzięki czemu można dokonywać ewidencji i rejestrować opłaty dokonywane przez właściciela karty.

Drugie, wyposażone są w chip z pamięcią, który daje możliwość ponownie zapisać informacje, do pracy z danym typem kart zbliżeniowych potrzebny jest odpowiedni reader do zapisu danych i bardziej współczesne oprogramowanie.

W kartach zbliżeniowych chip i antena znajdują się bezpośrednio w karcie, są niezauważalne. Odczyt informacji z karta zbliżeniowa odbywa się bezprzewodowo przez indukcję elektromagnetyczna. Cewka czytnika wzbudza cewkę karty, co zasila układ elektroniczny karty. Układ ten odpowiednio moduluje sygnał generowany przez cewkę karty, który jest odbierany przez czytnik, przekazując wraz z nim kod osobisty.

·         Wraz ze standardowymi metodami identyfikacji, takimi jak taśma magnetyczna i kod kreskowy, karty zbliżeniowe mi-fare mają szereg zalet (w wypadku nagrywania ponad 100 000);

·         Odczyt informacji odbywa się na odległości około 20 m;

·         Wysoka szybkość przesyłania danych (odczyt 2 mc, nagranie 9 mc);

·         Poziom ochrony danych (karty zbliżeniowe praktycznie nie można podrobić);

·         Zapisane informacje przechowują się około 10 lat, z uwzględnieniem wpływu czynników zewnętrznych.

Nasza kompania produkuje karty zbliżeniowe odpowiednio z międzynarodowymi standardami ISO 14443 A, co gwarantuje bezpomyłkowe funkcjonowanie karty  wraz z odpowiednimi czytnikami.

Bardziej szczegółowe informacje znajdują się w rozdziale Price albo Państwo mają możliwość zadzwonić do Naszego biura na numer, wymieniony w kontaktach.

Skontaktuj się z nami w dowolny sposób — telefonicznie lub wysyłając pytanie na naszą pocztę elektroniczną, by dowiedzieć się więcej o kosztach, terminach produkcji lub warunkach dostawy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies