Banery reklamowe

Baner reklamowy – to tkanina syntetyczna (sztuczna), która jest umocowana na ścianie. Wizerunek na tkaninie jest nanoszony za pomocą specjalnej szerokoformatowej maszyny drukarskiej. Banery reklamowe zazwyczaj umieszczane są na fasadzie budynków. Rozmiary konstrukcji mogą wynosić od kilku metrów kwadratowych do kilku setek metrów kwadratowych. Olbrzymie banery reklamowe również nazywane są brandmauerami.

Zalety banerów reklamowych – niska wartość i szybkie wykonanie. Również baner nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o rozmiary, dzięki połączeniu kilku banerów między sobą, nie potrzebują dodatkowej obróbki, aby chronić druk przed płowieniem (na przykład, laminowanie), a również są najbardziej wygodne do okresowej wymiany obrazku.

Wady – bardzo „tani” wygląd zewnętrzny (co jest dosyć istotne, jeśli chodzi o wykorzystanie banerów wewnątrz pomieszczenia), w wypadku silnego wiatru baner może spaść.

Rodzaje tkanin

Istnieją dwa rodzaje tkaniny syntetycznej używanej do tworzenia banerów:

Laminowany baner. Trwały materiał, który jest wodoodporny, praktycznie nie przepuszcza światła. Baner laminowany ma powierzchnię błyszczącą.

Baner perforowany (siatka). Delikatny materiał. Występuje w postaci ułożonej w pasemka siatki. Dzięki niskiej trwałości (i odpowiednio małej wadze) dosyć często jest wykorzystywany do wykonania brandmauerów. Wadą takiego materiału jet to, że jeśli człowiek przyjrzy się takiemu banerowi z bliska, wygląda jak „w kratkę”.

Podświetlenie

Podświetlenie banerów reklamowych odbywa się za pomocą projektorów (halogenowych lub metalowo-halogenowych), umocowanych na trzymakach. Dziś ogromną popularnością cieszą się projektory diodowe LED, które zużywają mało energii elektrycznej i posłużą bardzo długo.

Montaż

Podczas montażu konstrukcji szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby poprawnie naciągnąć płótno. Radzimy nie kupować  tanią produkcję. Jeśli wykonanie konstrukcji odbywa się w warunkach ”garażowych”, a montują baner ludzie bez odpowiedniego wykształcenia, to ten fakt zaszkodzi nie tylko konstrukcji, ale również jakości naciągania płótna. W wyniku tych działań, baner może spaść pod wpływem silnego wiatru.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące oferty, kosztów, terminów produkcji lub warunków dostawy – zapraszamy do kontaktu z nami telefonicznie lub wysyłając pytania na naszą pocztę elektroniczną.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies