Litery przestrzenne

Litery przestrzenne – stylowy element reklamy zewnętrznej.

Litery przestrzenne wyglądają bardziej efektownie, aniżeli płaskie. Zwłaszcza to jest zauważalne, jeśli chodzi o design szyldów i innych konstrukcji do reklamy zewnętrznej.

Jedna z najbardziej efektownych technologii wykonania szyldów – wykorzystanie elementów przestrzennych. Litery przestrzenne, umieszczane na fasadzie lub dachu budynku, obowiązkowo przyciągają uwagę i pozostają w pamięci, zwłaszcza, jeśli są podświetlane wieczorem. Litery mogą być podświetlane w całości, ale również może być podświetlana tylko ich część środkowa lub kontury. Dosyć często spotykane są litery przestrzenne podświetlane, podświetlane one są za pomocą lamp neonowych, diod LED lub lamp luminescencyjnych. W zależności od kierunku światła, istnieje kilka rodzai podświetleń: światło jest skierowane bezpośrednio na przód liter, drugi rodzaj polega na tym, że światło znajduje się za literami i oświeca platformę, na której umieszczone są litery. Najbardziej oszczędnym wariantem podświetlenia jest wykorzystanie diod LED.

Dziś litery przestrzenne wykonywane są z różnych materiałów: metalu (stal nierdzewna), plastiku, drewna etc. Jeśli chodzi o technologię wykonania, owe wyroby mogą być: sklejona całość, karkasowe, wycięte z materiału, zebrane ze specjalnych konstrukcji. Takiego typu litera składa się z czterech części: boczna część, tylna część, przód, podświetlanie. Czasami można nie mocować przód -  w takim wypadku robione są litery z odkrytym źródłem świecenia się.

Zazwyczaj wykonanie liter przestrzennych – proces dosyć pracochłonny. Trudność zadania zależy od rozmiarów konstrukcji, szczególności konstrukcyjnych, typu czcionki, wybranego materiału. Wykonać takiego typu litery nie można bez wykorzystania specjalnego sprzętu i narzędzi.

Jaskrawe i stylowe szyldy z literami przestrzennymi można umieszczać, jak na fasadzie budynku, tak i na dachu. Spektrum zastosowania takiego typu wyrobów jest o wiele szersze, aniżeli reklama zewnętrzna. Litery przestrzenne ze stali nierdzewnej można wykorzystać do urządzenia wnętrz biur, hal i innych pomieszczeń.

Szyldy z liter przestrzennych na tyle są różnorodne, oryginalne i efektowne, że uznane są za najbardziej popularne. Wyglądają bardzo stylowo, atrakcyjnie i pociągająco, już po pierwszym spojrzeniu na nich rozumiesz, że firma, którą one reklamują jest solidna i godna zaufania.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące oferty, kosztów, terminów produkcji lub warunków dostawy – zapraszamy do kontaktu z nami telefonicznie lub wysyłając pytania na naszą pocztę elektroniczną.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies